Członkowie stowarzyszenia

Marta Kostecka

przedstawicielka (ta bez maski)

Matka tego całego zamieszania. W kulturze popularnej tapla się od lat z lubością i nieustająca miłością. Czytelnik typu koza: wciąga wszystko, co jej wejdzie w ręce: książki, komiksy, naklejki na detergentach… Kiepski gust filmowy róznoważy sympatią do seriali drugich lotów.

Jak chcesz do nas dołączyć, to daj znać: e-mail: stowarzyszeniepopart@gmail.com, tel. 504 940 644

Krzysztof Lichtblau

Krytyk literacki i komiksowy, doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Sekretarz redakcji kwartalnika literacko-kulturalnego „eleWator”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach”, „Tyglu Kultury”, „Midraszu” i „Zeszytach Komiksowych”. Autor wielu artykułów w tomach zbiorowych, poświęconych głównie komiksowi i drugiej wojnie światowej. Wiceprezes Fundacji Literatury imienia Henryka Berezy. Specjalista ds. projektów edukacyjnych Stowarzyszenia POP-ART. Prowadzi blog autorski krzysztof-lichtblau.eu

Anna Rutkowska

Od ponad dwudziestu lat mieszka w Szczecinie, z wykształcenia historyk i bibliotekarz. Pracuje w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie w Dziale Promocji. Z zamiłowania społecznik i animator kultury, angażuje się w różnorodne akcje, nie tylko czytelnicze. Uwielbia teatr, przyrodę, aktywny wypoczynek i ludzi – oczywiście wtedy, gdy nie czyta książek.

 

 

Arnold Woliński

Animator kultury, grafik, czasem malarz. Od zawsze lubił rysować, na początku kredkami „Bambino”, a obecnie posługuje się komputerem i profesjonalnymi programami graficznymi do tworzenia i przetwarzania grafiki. Tworzy głównie farbami akrylowymi, ale nie obce mu są spray’e i art peny. Jego główną inspiracją są prace Andy’ego Warhola, który zafascynował go świeżością spojrzenia na puszkę zupy i techniką wykonania prac. W jego pracach znajdziemy wiele z poetyki popartu, secesji, ale i komiksu. O swojej twórczości mówi często, że stosuje recykling pop-kulturalny, przetwarza motywy i postacie znane z masowej świadomości. Poza popartowską estetyką w swej twórczości obsesyjnie przetwarza motyw „kosmosu kobiecych oczu” i ostrej czarnej kreski monochromatycznego widzenia rzeczywistości, a jego niewątpliwą muzą jest postać Marilyn Monroe. W tej twórczości ogromną rolę odgrywa kolor, który nadaje wielu pracom radosny charakter i podkreśla optymistyczne przesłanie. Odważne zestawienia kolorystyczne i monochromatyczne przedstawienia tematów, to cechy charakterystyczne wielu jego prac. Jest fanem komiksu europejskiego, dobrego filmu,  Rock’n’Rolla  i  literatury amerykańskiej. Realizuje się również działając w stowarzyszeniach twórców i stowarzyszeniu POP-ART.

Artur „Wiseman” Niewczas

Od pradziejów fan kultury japońskiej, wielbiciel klasyki mangi i anime, fan azjatyckiego kina, wielbiciel twórczości Quentina Tarantino, Grahama Mastertona i J. R. R. Tolkiena, lubiący odstresowywać się przez słuchanie klasyki heavy-meatlu, stały gość konwentowy (najczęściej jako prelegent), cosplayer-amator, propagujący i wspierający wydarzenia kultury popularnej w Szczecinie, na co dzień spokojny, nieśmiały, lubiący nieść pomoc wszystkim wokół.

 

Agata Tomaszewska

Od zawsze fanka komiksów, dobrego kina i seriali sci-fi. Zaczynała od komiksów polskich i europejskich oraz anime z RTL 7. Obecnie czyta wszystko co wpadnie jej w ręce, w szczególności komiksy i mangi. W wolnych chwilach ogląda amerykańskie seriale sci-fi i kryminalne. Często też bywa w kinie.